Vzdelanie v USA

USA a vzdelanie

Americký vzdelávací systém ponúka medzinárodným študentom najrozmanitejšie možnosti vo svete. Každý, kto príde študovať do USA, si môže vybrať z rôznych oblastí štúdia od nukleárnych vied po film a tanec. Možnosti sú tu nekonečné!

O vysokej kvalite miestnych škôl a univerzít svedčí veľké množstvo prezidentov, premiérov či vodcov iných krajín, ktorí sú absolventmi vysokých škôl v USA. Štúdium na americkej univerzite Ti otvorí bránu k lepšiemu zamestnaniu. Štúdium na prestížnych amerických univerzitách je investícia do budúcnosti, ktorá sa rozhodne oplatí. Niet teda divu, že v USA študuje oveľa viac zahraničných študentov ako je tomu v iných krajinách sveta.

Každý záujemca o štúdium na škole či univerzite v Amerike musí spĺňať určité podmienky. Jedná sa predovšetkým o absolvovanie skúšok rovnakej úrovne, ktoré sú vyžadované miestnym systémom (SAT / ACT) či predloženie dokumentov odrážajúcich stupeň Tvojho vzdelania. Každá univerzita má stanovené iné kritériá na prijatie zahraničných študentov.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s jeho použitím