Autobusom po USA

Doprava po USA autobusom

Plánujete cestovať samostatne a chcete absolvovať niekoľko zastávok po USA? Autobusy sú pre vás správnou voľbou. Dokonca ponúkajú cestu po Amerike za najlacnejšie ceny

Hlavným operátorom na dlhé vzdialenosti je spoločnosť Greyhound, ktorá spája všetky veľké mestá a mnoho menších miest. V odľahlejších oblastiach na autobus narazíte veľmi zriedka, niekedy raz denne, či vôbec. Po hlavných cestách a diaľniciach jazdia autobusy veľmi často podľa pravidelného cestovného poriadku. Počas cesty sa autobusy zastavia na občerstvenie (väčšinou u reťazcov fast food) a kvôli bezpečnostnej výmene vodičov. 

Cestovné lístky si môžete rezervovať osobne na autobusovej stanici, online alebo telefonicky. Rezervácia cestovných lístkov nie je nutná, avšak odporúčaná. Bez rezervácie vám dopravca negarantuje voľné miesto. Pre zaistenie najvýhodnejších cien cestovných lístkov je vhodné rezerváciu vykonať s čo najväčším predstihom. 

Spoločnosť Greyhound zaručuje, že keď na zastávke po odchode autobusu zostane viac ako 10 ľudí, vyšle pre týchto cestujúcich náhradný autobus. 
Cestovné na krátke vzdialenosti sa pohybuje okolo 25 centov za míľu, na dlhšie vzdialenosti sa však ponúkajú rôzne zľavy. Lístok zo San Francisca do New Yorku Ťa môže vyjsť len na $ 117, keď urobíš rezerváciu 3 týždne pred plánovaným odchodom. 

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s jeho použitím