Stredné školy v USA

Výmenný program na stredných školách v USA

Tento program je nielen u nás, ale aj v ostatných krajinách veľmi populárny. Študenti stredných škôl majú jedinečnú možnosť stráviť študijný rok (semester) na strednej škole v USA, spoznať miestnu kultúru, zdokonaliť sa v angličtine, osamostatniť sa, stať sa súčasťou americkej rodiny a získať nových kamarátov.

Jedná sa o public high schools po celom USA, kde sa študuje s miestnymi i zahraničnými študentmi. Ubytovanie je zabezpečené v amerických rodinách, ktoré sa zúčastňujú tohto programu dobrovoľne, teda bez nároku na odmenu. Rodiny sú starostlivo vyberané a kontrolované zástupcami americkej partnerskej organizácie. Hostiteľské rodiny môžu byť bezdetné alebo tiež s jedným rodičom. Študent sa stáva súčasťou hostiteľskej rodiny a zúčastňuje sa rodinných akcií a tradícií.

Každému študentovi je pridelený koordinátor, ktorý má za úlohu zabezpečiť, aby pobyt v USA prebiehal čo najpríjemnejšie. Je možné sa na neho kedykoľvek obrátiť o radu alebo s akýmkoľvek problémom. Koordinátor tiež informuje tvojich rodičov, ako si vedieš v škole a v hostiteľskej rodine.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s jeho použitím