Bezvízový styk do USA

ESTA

Od roku 2008 môžu slovenskí a českí občania slobodne cestovať do USA bez víz. Stačí len vyplniť registráciu ESTA prostredníctvom on-line formulára ESTA (Electronic System for Travel Authorization).

ESTA Ťa oprávňuje navštíviť USA na dobu maximálne 90 dní, a to na turistickú a služobnú cestu alebo tranzit. Na jednu registráciu môžete vycestovať opakovane, vždy však maximálne na túto stanovenú dobu. Pri každej ceste do USA dostaneš od imigračného úradníka povolenie na pobyt na dobu 3 mesiacov. Dátum vstupu do krajiny Ti bude vyznačený v pase. Ak už máš vydané víza do USA a sú ešte platné, nesmieš si podať prihlášku o registráciu ESTA. Musíš počkať, kým Ti dané vízum nevyprší. Vízová politika USA zakazuje držiteľom registrácie ESTA pracovať v USA. Niektoré formy štúdia sú povolené, avšak maximálne na 18 hodín týždenne.

Postup registrácie ESTA je veľmi jednoduchý a rýchly. Výsledok žiadosti sa dozvieš ihneď, napriek tomu však odporúčame vyplniť registráciu ESTA najneskôr 72 hodín pred plánovaným odletom.

Nevieš si poradiť s vyplňovaním formulára v angličtině? Žiadosť si môžeš jednoducho v slovenčine vyplniť

TU.

Jednorazový poplatok za vybavenie žiadosti je 50 EUR. 

Požiadavky na vycestovanie do USA na základe bezvízovej registrácie ESTA:

  • Občianstvo štátu s bezvízovým stykom (SR i ČR i + 34 ďalších krajín).
  • Platný biometrický pas
  • Zámer vycestovať do USA na krátku dobu ako je služobná či turistická cesta alebo len prestup a pokračovanie do inej krajiny.
  • Pobyt v USA nepresiahne 90 dní.
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s jeho použitím