Financovanie škôl v USA

Veľmi dôležitou súčasťou v procese prihlasovania na vysokú školu v USA je tiež žiadanie o rôznu finančnú pomoc či štipendiá z dôvodu výšky školného . Takmer každý, kto plánuje nástup na univerzitu v USA túto možnosť využije a je to štandardný postup.

  • okolo ⅔ študentov ročne dostane nejakú formu finančnej podpory práve od samotnej školy
  • Need-baised aid - táto finančná podpora Ti môže byť udelená Tvoju školou s ohľadom na to, ako je na tom Tvoja rodina finančne (pozor, funguje len na privátnych školách!)t

Štipendiá vs. pôžičky

1. Štipendium alebo grant

Táto finančná pomoc je pre Teba veľmi dôležitá, pretože to sú peniaze, ktoré sú tí venované a nikto ich po Tebe nebude chcieť splácať či vrátiť späť.

Štipendiá sa udeľujú podľa toho, ako si atraktívny pre danú školu. Väčšinou sa pozerá na Tvoje doterajšie školské výsledky, účasť na rôznych akademických súťažiach, úspechy v športe alebo, v Tvojom prípade to, že si zahraničný študent. Vysoké školy v USA sa predbiehajú v diverzite a tak len skutočnosť, že pochádzaš z inej krajiny, Ti môže umožniť dostať vysokú podporu.

 

 

2. Pôžička od školy

Každá škola má tú možnosť ponúknuť Ti pôžičku, ktorá sa dá splácať niekoľkými rôznymi spôsobmi:

Platba je odložená až na 6 mesiacov po ukončení Tvojho štúdia, aby si mal dosť času nájsť si zamestnanie.
Pokiaľ si študentom vysokej školy, platíš iba úroky a po skončení štúdia začínaš splácať celé mesačné splátky. Pôžičku splácaš od tej chvíle, keď Ti je pridelená.

3. Federálna pôžička

Pôžička od štátu, ktorá môže byť v akejkoľvek vyške, ale musí byť splatená. Bohužiaľ pre zahraničných študentov táto možnosť nie je, iba ak by si bol v procese žiadaní o americké občianstvo.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s jeho použitím