Ubytovanie v USA

Už si sa rozhodol kam na školu, ale zaujíma Ťa, ako v USA poriešiš  ubytovanie?

Prvým dôležitým bodom je si uvedomiť, že vysoké školy v USA sa neskladajú z jednej či dvoch budov tak, ako u nás, ale sú to skôr "univerzitné mestečká". Obrovské kampusy vysokých škôl väčšinou zahŕňajú samostatné vyučovacie budovy, rozsiahle knižnice, niekoľko miest s možnosťou stravovania a predovšetkým jednu alebo viac budov, kde sú študenti ubytovaní. Na väčšine škôl je pre každého študenta nastupujúceho do prvého ročníka zaistené miesto na internáte a väčšina študentov túto možnosť využije, aj keď býva v rovnakom meste, kde sa nachádza vysoká škola. Toto je totiž výborná príležitosť pre študentov dostať sa do toho pravého vysokoškolského života, denne sa vídať so svojimi spolužiakmi a plne sa sústrediť na štúdium. 

V USA je bežné, že ak využívaš ubytovanie na internáte, bývaš v jednej izbe s jedným alebo viacerými spolubývajúcimi. Niektoré školy Ti dajú možnosť si spolubývajúcich vybrať, iné Ti parťáka či parťákov pridelia samé.

 

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s jeho použitím