Lietadlom po USA

Cestovanie po USA lietadlom

Vzhľadom k veľkým vzdialenostiam medzi jednotlivými americkými mestami, lietadlo je najvyužívanejším dopravným prostriedkom. Ceny leteniek bývajú vyššie v sezóne od júla do septembra, v okolí Veľkej noci a Vianoc. Cez víkendy tiež počítaj s vyššou cenou ako v priebehu pracovného týždňa. Letecká doprava Tí však ponúka väčší komfort pri cestovaní a veľkú úsporu času. 

Pokiaľ si letenku zarezervuješ s dostatočným predstihom a nebudeš ju meniť (zmena letenky väčšinou stojí $ 100), cesta po USA lietadlom Ťa bude stáť menej ako vlakom či autobusom. 

Air pass

Pred odletom do USA si môžeš zakúpiť tzv. Airpass. Ponúka ho spoločnosť American Airlines a jedná sa o ideálne riešenie pre tých, ktorí chcú v rámci USA veľa lietať. Tieto Air passy sú k dispozícii všetkým návštevníkom USA okrem amerických rezidentov. Jedinou podmienkou k získaniu Air passu je prílet do USA so spoločnosťou American Airlines alebo s leteckou spoločnosťou z rovnakej skupiny (Star Alliance) a zakúpenie Air passu ešte pred príletom do USA. 

Air pass Ťa oprávňuje ku kúpe určitého počtu letov, vzdušných míľ alebo kupónov. Držitelia Air pass môžu tiež získať zľavu na sadzby pre domáce americké lety. Pred kúpou Air passu je dobré zistiť podmienky pri jednotlivých prepravcoch.
Viac informácií o Air passe pre Severnú Ameriku nájdete tu.

 

Miestne letecké spoločnosti

V USA svoje služby ponúka veľké množstvo leteckých spoločností. Tu sú uvedené najznámejšie z nich.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s jeho použitím