Typy víz do USA

Pri ceste do Spojených štátov sa môžeš rozhodnúť pre viac možností. Ako občan Slovenskej a Českej republiky môžeš využiť bezvízový styk ESTA alebo požiadať o klasické vízum do USA. V súčasnej dobe existuje niekoľko druhov víz. Vyber si tie, ktoré zodpovedajú účelu Tvojej cesty do Ameriky.

Ako sa delia víza do USA?

Ak cestuješ do USA na turistickú alebo služobnú cestu na maximálnu dobu 90 dní, nemusíš si žiadať o vízum, ale bude Ti stačiť iba registrácia ESTA. Tou musíš prejsť z bezpečnostných dôvodov, ale nečaká Ťa pohovor na ambasáde, celý proces môžeš podstúpiť z pohodlia domova.

Tieto víza sú určené práve pre účely výmenných programov, či už sa jedná o študijné alebo pracovné (work and travel) účely. Časová platnosť týchto víz závisí od podrobnejšej kategórie, do ktorej daný záujemca spadá (napr. študenti, učitelia, au-pair, vládni zamestnanci). Pokiaľ máš záujem o štúdium na strednej škole v USA, toto je vízum, o ktoré budeš žiadať.

Ak sa chystáš vycestovať do USA za účelom denného štúdia na univerzite, budeš potrebovať práve F-1. Tieto víza sa vydávajú na ľubovoľne dlhú dobu, závisí to od dĺžky tvojho štúdia / kurzu. POZOR, na toto vízum nemôžeš v USA legálne pracovať. 

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s jeho použitím