Ako na vysokú školu do USA?

Prihláška na vysokú školu do USA

Zaujíma Ťa, z čoho pozostáva prihláška na vysokú školu v USA? Každá škola má iné požiadavky a nedá sa presne určiť, čo  budeš potrebovať, a čo nie. Toto je však zoznam najbežnejších požiadaviek vysokých škôl v USA.

 

Zoznam najbežnejších požiadaviek na vysokú školu v USA

1 Prihláškový formulár

Tieto formuláre bývajú veľmi podrobné takže možno budeš potrebovať nejaké ďalšie dokumenty pre ich vyplnenie. Väčšina študentov využíva formuláre, ktoré nájdeš online, ale k dispozícii sú aj papierové formuláre.

2 Poplatky za prihlášku

Tieto poplatky sa môžu meniť podľa školy, ale väčšinou sa pohybujú okolo 35-50 USD na prihlášku na jednu školu. Tieto poplatky sú nevratné. Mnoho škôl ponúka tzv. Free waivers, čo znamená, že študent nemusí poplatok platiť, ak si to nemôže dovoliť.

3 Vysvedčenie zo strednej školy

Záznam zo všetkých predmetov, ktoré si počas strednej školy študoval. Táto informácia je pre vysoké školy v USA kľúčová a tak by si si toto rozhodnutie mal už dopredu rozmyslieť, aby si mohol na známkach pracovať už počas celých 4 rokov štúdia na strednej škole.

4 Maturitné vysvedčenie

5 Výsledky štandardizovaných testov

Niektoré školy odporúčajú alebo aj vyžadujú výsledky SAT alebo ACT testov. Školy potom výsledky vyžadujú od samostatných organizácií, takže po zložení skúšok sa už o túto časť moc starať nemusíš.

6 Anglický certifikát

Pre Teba ako zahraničného študenta je toto kritérium kľúčové. Každá škola, na ktorú sa chceš hlásiť, po Tebe bude vyžadovať overenie Tvojej angličtiny zvyčjne testom TOEFL.

7 Odporúčacie listy

Mnoho vysokých škôl vyžadujú odporúčacie listy od Tvojich učiteľov či iných dospelých, ktorí Ťa dobre poznajú (nie rodinní príslušníci!).

8 Esej

Esej tvorí dôležitú časť Tvojej prihlášky. Je to miesto, kde vypichneš svoje silné stránky, napíšeš o svojich úspechoch, vysvetlíš, prečo chceš študovať daný odbor a zmieniš sa, prečo chceš študovať práve v USA.

9 Konkurz alebo portfólium (ak sa hlásiš na umelecký odbor)

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s jeho použitím