Hostiteľské rodiny

Pri výmennom stredoškolskom pobyte v USA budeš vždy ubytovaný v dobrovoľníckej hostiteľskej rodine, ktorá nemá nárok na odmenu, aj vďaka tomu je program finančne veľmi zaujímavý.


Ako si takúto rodinu predstaviť?
Spravidla ide o rodinu zo strednej, prípadne nižšej strednej vrstvy, ktorá je súčasťou miestnej komunity. Rodina môže a nemusí mať deti či domácich miláčikov. Rodina si študenta vyberie na základe jeho motivačného listu, fotoalbumu a listu od rodičov. Preto je veľmi dôležité dať si na týchto podkladoch naozaj záležať. Úlohou rodiny je zabezpečiť, aby sa študent cítil bezpečne a ako doma. Od študenta sa naopak očakáva zapojenie do všetkých aktivít, záujem o poznávanie nových vecí a pozitívny prístup. Američania sú veľmí milí a priateľskí ľudia a tak nie je pochýb, že urobia maximum pre to, aby si sa u nich cítil ako doma.

Študent sa stáva členom rodiny so všetkým. Budeš súčasťou všetkých spoločných rodinných aktivít, ale aj povinností ako je starostlivosť o dom/byt a pod. V rámci ubytovania budeš mať zaistenú stravu, počas týždňa polpenziu a cez víkend plnú penziu. Do školy si môžeš obedy pripravovať sám doma alebo si ich vždy v škole zakúpiť (väčsinou do $ 3). Ak pôjdeš na jedlo s kamarátmi, vždy si za neho platíš sám.

Ubytovanie je v jednolôžkovej izbe a v každej rodine je ubytovaný jeden zahraničný študent.

Hostiteľské rodiny sú veľmi dôkladne vyberané a prechádzajú podrobným preverením zo strany usporiadateľskej organizácie, ktorá pravidelne jednotlivé rodiny navštevuje.

Presné detaily o umiestnení študenta do rodiny a na strednú školu, na ktorú si prijatý, sa dozvieš väčšinou niekoľko týždňov pred samotným odletom. Americká strana zaručuje oznámenia o umiestnení študenta do konca augusta pri nástupe v septembri.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s jeho použitím