Vysoké školy v USA FAQ

V USA je nespočetné množstvo vysokých škol - ako sa mám rozhodnúť pre tú správnu?

Výber vysokej školy je ovplyvnený mnohými faktormi. Najskôr je vhodné sa rozhodnúť, ktorý typ vysokej školy v USA by Ti najviac vyhovoval. Ďalej odporúčame vybrať si odbor a potom destináciu.

Sú vysoké školy v USA obmedzené vekom?

Vo všeobecnosti, musíš mať dokončenú strednú školu a musíš mať aspoň 17 rokov.

Ako vyzerá akademický rok?

Akademický rok väčšinou trvá od augusta do mája s tým, že v tomto období sa vyskytuje veľa sviatkov a prázdnin. 

Ako je to s prácou počas štúdia na vysokej škole v USA?

V prvom roku môžeš pracovať v kampuse 20 hodín týždenne, a v ďalších rokoch môžeš pracovať aj mimo kampus.

Čo znamená označenie univerzity Ivy League?

Ivy League je športové združenie, ktoré zahŕňa 8 najlepších súkromných univerzít v severovýchodnej časti USA. V dnešnej dobe sa toto označenie používa všeobecne pre najprestížnejšie univerzity v USA, zahŕňajúce Yale University, Princeton University, Harvard University, University of Pennsylvania, Dartmouth College, Cornell University, Columbia University a Brown University.

Aké víza budem na štúdium na univerzite v USA potrebovať?

Pre denné štúdium na univerzite budeš potrebovať víza F-1, v ktorých máš zahrnutých 60 dní možného pobytu po skončení štúdia. Ak plánuješ nejaký výmenný program na vysokej škole v USA, budeš potrebovať víza J-1.

 

 

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s jeho použitím