F-1 víza

Víza do USA typu F-1 sú určené pre študentov, ktorí budú v USA navštevovať univerzitu, seminár, konzervatórium, jazykovú školu alebo inú akademickú inštitúciu vrátane základných a stredných škôl.

Po prijatí na vybranú školu musí študent zaplatiť školné. Keď je školné riadne zaplatené, škola ako dôkaz vydá potvrdený formulár I-20. Bez tohto formulára nemôže študent žiadať o víza.

Študenti prichádzajúci do USA so študijným vízom F-1 študujú na plný úväzok (denné štúdium), teda nemôžu v USA legálne pracovať.

 F-1 víza sa vydávajú na ľubovoľnú dobu podľa dĺžky trvania Tvojho kurzu. S týmito vízami môžeš do USA pricestovať už 30 dní pred začiatkom kurzu. Táto doba sa nevzťahuje na študentov, ktorí už v štúdiu v USA pokračujú. Tí môžu vstúpiť do krajiny kedykoľvek. Po skončení kurzu môžeš zostať v USA ešte ďalších 60 dní. Túto dobu väčšinou študenti využívajú na cestovanie.

F-1 víza sa vzťahujú skôr na dlhodobejšie študijné programy, väčšinou rok a dlhšie.

Ak máš menej ako 18 rokov, musíš o víza žiadať spolu s rodičmi. Pri vstupe do USA musíš predložiť notársky overené prehlásenie rodičov v anglickom jazyku o tom, kde budeš študovať, bývať a kto sa o Teba v USA bude starať.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s jeho použitím