Stredné školy v USA FAQ

Môžem si sám vybrať, do ktorého štátu či mesta budem pridelený?

Vzhľadom k tomu, že si vyberá hostiteľská rodina Teba a nie Ty ich, znamená, že v základnej cene programu táto možnosť nie je. Môžeš si však priplatiť za umiestnenia do Kalifornie (700 USD), Florida (600 USD) či iný štát (500 USD).

Potrebujem k účasti na program nejaký certifikát?

Žiadny certifikát pre výmenný program na strednej škole nepotrebuješ. Je však potrebné u nás v kancelárii napísať test z angličtiny, aby sme vedeli, ako na tom si a či ešte na svojej angličtine nepotrebuješ trochu pracovať.

Čo odo mňa rodina bude očakávať?

Rodina Ťa samozrejme nemôže do ničoho nútiť, ale je od Teba očakávané, že sa budeš zúčastňovať rôznych rodinných akcií alebo spoločných výletov. Ďalej sa očakáva, že budeš rodine pomáhať napríklad s prípravou jedla, umývaním riadu, upratovaním či iných prác okolo domu / bytu.

Mám si vziať vreckové na celú dobu pobytu rovno so sebou pri odlete?

Vziať si celú sumu je určite možnosť, ale hneď z niekoľkých dôvodov je lepšie, aby Ti rodičia či niekto iný posielali peniaze postupne (týždenne / mesačne). Nikdy nevieš, čo sa môže stať a je bezpečnejšie nemať pri sebe takú veľkú sumu či už v hotovosti alebo na kreditnej karte.

Potrebujem do USA americkú kreditnú kartu alebo stačí tá zo SR?

V dnešnej dobe väčšina slovenských bánk ponúka možnosť využívať kreditné karty aj v iných krajinách ale daj si pozor na rôzne poplatky. Radšej sa opýtaj vo svojej banke, či účtujú poplatok za platbu kartou či výber z bankomatu v zahraničí, a aké sú celkové podmienky využívania tvojej karty v USA.V dnešní době většina českých bank nabízí možnost využívat kreditní karty i v jiných zemích ale dej si pozor na různé poplatky. Raději se zeptej ve své bance, zda účtují poplatek za platbu kartou či výběr z bankomatu v zahraničí, a jaké jsou celkové podmínky využívání Tvé karty v USA.

Ako dôležité sú známky, ktoré dostanem na strednej škole v USA?Jak důležité jsou známky, které dostanu na střední škole v USA?

Známky z Tvojej výmeny v USA nie sú kritické pre Tvoju školu tu na Slovensku a s najväčšou pravdepodobnosťou ich od teba nikto nebude vyžadovať. Daj si však pozor, pretože žiadna z Tvojich konečných známok by nemala byť horšia, než C.

V USA je možné šoférovať od 16 rokov, môžem si urobiť vodičský preukaz?

Nie. Toto nie je v našom programe dovolené a Tvoja hostiteľská rodina s tým bude oboznámená. Aj keď si už mal 18 rokov a máš svoj vodičský preukaz, tento nie je platný v USA a šoférovať teda za žiadnych okolností počas Tvojho pobytu nemôžeš.

Čo mám robiť, ak hostiteľská rodina nerešpektuje moje potreby alebo sa objavili známky psychického / fyzického týrania?

Túto skutočnosť nahlás ihneď svojmu koordinátorovi v USA. V krajnom prípade môžeš tiež kontaktovať našu agentúru, každopádne je dôležité, aby si dal niekomu vedieť, čo sa deje.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s jeho použitím